T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ANKARA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

MAKAMIN ÇAĞDAŞ YÜZÜ: NERMİN KAYGUSUZ ENSEMBLEMAKAMIN ÇAĞDAŞ YÜZÜ: NERMİN KAYGUSUZ ENSEMBLE

29 Mayıs Salı

Saat: 20.30


İki Türk ve iki Batı çalgısından oluşan Nermin Kaygusuz Ensemble, 29 Mayıs 2018'de Erimtan Müzede Müzik /Salı Konserleri sezon kapanış konserinde, özel bir projeyle dinleyiciyle buluşuyor.
Nermin Kaygusuz Ensemble, geleneksel ögelerin çağdaş müzikte kullanımı konusunda bestecilere araştırma olanakları sunmayı amaçlayan bir yeni müzik topluluğu.
Besteci Onur Türkmen ve kemençeci/soprano Nermin Kaygusuz’un 2000 yılından beri süregelen işbirlikleri sonucunda düşünülerek  2017'de Türkiye’nin dört seçkin müzisyeni Miase Bayramoğlu Örümlü (Ney), Ali Başeğmezler (viyola), Gözde Yaşar (violonsel) ve şef Orhun Orhon' un  katılımıyla çalışmalarına başladı.
Topluluk Erimtan Müzesi’nde vereceği ilk konserinde makamları günümüz bakış açısıyla ele alan, Ahmet Hamdi Tanpınar, Ahmet Haşim şiirlerindeki çok boyutlu zamansallığı ney, kemençe, viyola ve çello tınılarıyla buluşturan altı yene eserin dünyada ilk seslendirmelerini yapacak.
Projenin beste ayağını hazırlayan Onur Türkmen, Bilkent Kompozisyon öğretim üyesi ve “Hat” adıyla geliştirdiği besteleme sistemiyle tüm Dünyada yeni müzik topluluklarınca eserleri seslendirilen ve sürekli eser sipariş edilen  bir bestecimiz.
Konserde Onur Türkmen'in “6 Minyatür Hat” başlıklı eserinin yanısıra, Engin Dağlık , Aslıhan Keçebaşoğlu, Arda Yurdusev ve  Emre Eröz'ün bu proje için besteledikleri yapıtlar yer alacak.
Konserin biletleri, biletix'ten ve Müze Gişesi'nden alınabiliyor:
http://www.biletix.com/etkinlik/V6F10/ANKARA/tr
Müze Gişesi: Pazartesi hariç her gün saat: 10.00 – 18.00  Tel: (312) 311 04 01
10 ve üstü sayıda bilet alan gruplar ile müzik okulları öğretmen ve öğrencileri için Müze Gişesi'nde yüzde 15 indirim uygulanıyor. Konserin biletleri 50 ve 35 TL.

nerimankaygusuzafis_output.jpg