T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ANKARA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

42.TURİZM HAFTASI KUTLAMALARI

Her yıl 15 - 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ve 2018 yılında 42.si gerçekleştirilen "Turizm Haftası" olabildiğince geniş halk kitlelerine ulaşabilmek amacıyla ilgili kuruluşlar ve vatandaşlarımızın iştirakleriyle etkin ve yaygın bir şekilde kutlanmıştır.

Kutlamalar 16 Nisan 2018 Pazartesi günü Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde gerçekleştirilen açılış programı ile başlamıştır. Açılış programında İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Kamil ÖZER, Bakanlığımız Tanıtma Genel Müdürü Sayın İrfan ÖNAL ve Ankara Vali Yardımcısı Sayın Fatih Ahmet KURT bir konuşma gerçekleştirmişlerdir.

Söz konusu hafta kapsamında liselerde öğretim elemanları tarafından  “Turizm” konulu konferans verilmiştir. Turizm sektör temsilcileri ile buluşma yemeği tertip edilmiştir. Ankara Turist Rehberleri Odası tarafından öğrencilere müze ziyareti gerçekleştirilmiştir. Cumhuriyet Müzesi önünde Mehter Gösterisi düzenlenmiştir ve Nallıhan Tabduk Emre Türbesi ve Kuş Cenneti gezisi düzenlenerek söz konusu hafta etkin bir katılımla tamamlanmıştır.

DSC_0519.JPG

DSC_0510.JPG

DSC_0575.JPGDSC_0578.JPG