T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ANKARA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL EMİTT 2018 FUARI

EMİTT'te Ankara Rüzgarı Dünyanın sayılı, Türkiye'nin en büyük turizm fuarı olan 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) kapıların açtı. Fuarda modern bir tasarımla yer alan Ankara standı, Ankara Valiliği himayelerinde, Ankara Kalkınma Ajansı'nın koordinasyonunda özel bir organizasyon ile yer aldı. 25 28 Ocak 2018 tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapılan fuarda Ankara standında, Ankara'nın yöresel ürünleri ve Ankara'nın turistik bölgeleri ziyaretçilere tanıtıldı.

Ankara standında  Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü , Altındağ Belediyesi, Beypazarı Belediyesi, Çubuk Belediyesi, Kızılcahamam Belediyesi, Polatlı Belediyesi, Keçiören Belediyesi, Şereflikoçhisar Belediyesi, Kalecik Belediyesi, Safari Grup, Polatlı Anadolu Bacıları Kooperatifi ile yerel ürünleri teşhir edeildi sanatçılara yer verildi. Stantlarda Ankara ilçelerinin tanıtımı yapılrak. Ankara standında, telkari işlemeciliği, ipek iğne oyası, ipek kozasından ipek çekimi etkinlikleri, doğal tekstil ürünleri, taş bebek, Agat Taşı, turşu, yumurta oyma, tuz ürünleri, dokuma, bez, şal, pekmez reçeli, çam kozalağı reçeli, çam kolonyası gibi yöresel ürünler tanıtılarak Deri, Tezhip, Ebru, Hattat, Ahşap Yakma, Heykel Tıraş ustaları da yer aldı.

Fuarda Ankara standını İstanbul Valisi Vasip Şahin ve beraberindeki vali heyeti ziyaret etti. İstanbul Valisi Vasip Şahin'e ve beraberindeki heyete, Ankara'nın yöresel ürünleri ikram edildi ve Ankara ilçe stantları gezdirildi. Ziyaret sonunda İstanbul Valisi Vasip Şahin'e "Sakarya Şehitleri Zafer Anıtı" maketi hediye edildi. Fuara, Ankara Vali Yardımcısı Fatih Ahmet Kurt, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Ankara İl Kültür ve Turizm müdürlüğü yetkilileri katılım sağladı.

Ziyaretçiler Ankara standında Ankara ilçe stantlarını gezerek, Ankara standında hatıra fotoğrafı çektiler. Ankara standı ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü  EMITT Fuarı organizasyon ekibi tarafından Ankara standına teşekkür plaketi verildi.