T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ANKARA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

ATAYURT’TAN ÖYKÜLER-KAZAKİSTAN “HÜZÜN KUŞAĞI” KİTABI TANITILDI

Atayurt’tan Öyküler-Kazakistan “Hüzün Kuşağı” kitabının tanıtımı Mehmet Akif Ersoy Müze Kütüphanesi’nde yapıldı.

Kazakistan’ın bağımsızlığının 25. yıldönümü münasebetiyle hazırlanan programının ilk bölümünde, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Prof. Dr. Canseyit Tüymebayev, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu, Uluslararası Türk Akademisi Başkanı Prof. Dr. Darhan Kıdırali, Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Orhan Kavuncu ile Avrasya Kütüphaneciler Derneği Başkanı Mustafa Çalışkan konuşma yaptı.

Etkinliğin ikinci bölümünde; Kazakistan Yazarlar Birliği Uygur Edebiyatı Bölüm Başkanı Ahmetcan Aşiri, Kazak Edebiyatı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cumabay Şaştayulı, Kazakistan Yazarlar Birliği Sekreteri Nurgali Oraz, Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Cemile Kınacı ve  TÜRKSOY Kazakistan Ülke Temsilcisi-Yazar Malik Otarbayev, Atayurttan Öyküler-Kazakistan “Hüzün Kuşağı” kitabını konuklara tanıttı.

Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kazakistan’ın Ankara Büyükelçiliği, Avrasya Kütüphaneciler Derneği ve Keçiören Belediyesi’nin işbirliği ile düzenlenen törene Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan Acar, Başbakanlık Danışmanı Hamdi Şengel ile çok sayıda davetli ve edebiyatsever katıldı.